Wzory frontów w stylu skandynawskim

Oto wybrane wzory frontów meblowych w stylu skandynawskim, na przykładzie wyprodukowanych mebli. Fronty meblowe w naszym zakładzie są realizowane w oparciu o typowe, najczęściej wybierane wzory, oraz o dedykowane fronty skandynawskie, zgodnie z preferencjami klienta. Oferujemy zarówno seryjną produkcję frontów meblowych jak dla indywidualnego odbiorcy.

Ażurowe fronty

fronty ażurowe

Frotny lamelowe są mają szerokie zastosowanie w meblach kuchennych oraz szafach. W zależności od ułożenia listewek, ażurowe fronty mogą być otwarte, z możliwością wymiany powietrza, lub zamknięte. Skandynawskie ażurowe fronty do mebli są szczególnie lubiane w meblach o dużych drzwiczkach,  gdyż pozwalają na urozmaicenie powierzchni drzwiczek, stając się elementem dekoracyjnym wnętrza.

Przykłady zastosowania: 

garderoba z ażurowymi frontami

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Fronty skandynawskie frezowane

 

Tradycyjne, skandynawskie fronty meblowe są stworzone z drewnianych desek. Za urokiem tradycji kryją się jednak niedogodności, m.in. związane z trwałością desek. Nowoczesne fronty skandynawskie dają możliwość zachowania tradycyjnej formy drzwiczek. Dzięki frezowaniu można osiągnąc efekt imitacji desek. Frezowane fronty, imitujace deski, są często stosowane na plecy mebli z otwartymi półkami, otwartymi garderobami do przedpokoju, na drzwi szaf skandynawskich oraz mniejszych mebli.

Przykłady zastosowania: 

front-skrzyni-na-buty

fronty-do-szafyfronty meblowe biblioteczki

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

fronty meblowe frezowane

Frezowanie to rodzaj obróbki skrawaniem, które pozwala stworzenie elemenetów dekoracyjnych frontów w stylu skandynawskim.

Przykłady zastosowania: 

 

fronty-meblowe-biale

fronty frezowane komody

białe fronty do szafek

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Fronty ze szprosami

front skandynawski ze szprosami

Charakerystyczny wzór desek skrzyżowanych pod skosem jest najczęściej stosowany na oparciach krzeseł, nogach stołów. W przypadku frontów wzór krzyżaka trafia na fronty szafek kuchennych w stylu skandynawskim oraz na komody, jako urozmaicenie długiej bryły. Fronty z krzyżakiem są oszklone w formie szprosów (istnieje możliwość pozostawienia frontów nieoszklonych).

Przykłady zastosowania: 

 

front skandynawski ze szprosami

front w stylu skandynawskim krzyżak

Zobacz: