Fronty meblowe lakierowane

NRDICANOA©

Jak wybrać na co zwracać uwagę?

Fronty lakierowane

fronty meblowe lakierowane
Przeważnie wykonywane są z płyty MDF o grubości 18 mm. W meblach z tzw. niższej półki zdarzają się fronty o grubości 16 i nawet 14 mm.  

Ważne aby front był pokryty lakierem przynajmniej 2 razy (Podkład + nawierzchnia). Fronty kuchenne powinny mieć lakier odporny na działanie detergentów często używanych w naszych kuchniach. Ważnym elementem którym powinniśmy się kierować przy wyborze frontów jest łatwość czyszczenia. Czym frez prostszy z mniejszą ilością zakamarków, tym łatwiejszy w czyszczeniu. Fronty matowe oraz wykonane na wysoki połysk są również problematyczne w czyszczeniu.

fronty meblowe

Czym kierować się przy wyborze frontów?

Styl frontu

Jednym z ważniejszych czynników którymi należy się kierować przy wyborze frontów jest styl. Na polskim rynku producentów frontów dominuje styl nowoczesny. Jednak w ostatnich latach klienci coraz częściej zamawiają fronty klasyczne oraz stylizowane. 

Grubość

Absolutnym minimum grubości w frontach klasy średniej i wysokiej jest 18 milimetrów. Tylko fronty tej grubości są stabilne oraz pozwalają na solidne zamontowanie zawiasu.

Lakier

 

lakierowanie frontu

Fronty powinny być lakierowane minimum dwa razy. Lakiery stosowane w produkcji powinny być bezpieczne i posiadać odpowiednie certyfikaty jakościowe. Lakier podkładowy powinien być zbliżony kolorystycznie do lakieru nawierzchniowego – dzięki temu małe odpryski lakieru powstałe przy użytkowaniu nie są widoczne.

 

 

Zawiasy

Montaż zawiasu powinien być pewny i stabilny. Często zdarza się że zawiasy po kilku latach użytkowania nie trzymają już tak stabilnie frontu jak nowe. Do montażu frontów powinno się stosować zawiasy puszkowe o średnicy 35 milimetrów. Fronty używane intensywnie powinny mieć zawsze zawias z regulacją.

zawias frontu lakierowanego