Fronty lakierowane

Wysokiej jakości fronty lakierowane powinny charakteryzować się odpornością na zmieniające się warunki panujące w kuchni czy łazience. Aby zmniejszyć ryzyko odkształceń powierzchni, najlepszym wyborem są fronty lakierowane mdf, których struktura nie pracuje tak jak fronty drewniane, a położony lakier trwale zespala się z powierzchnią. Po pokryciu powierzchni kryjącym podkładem, na fronty mdf jest kładzionych kilka warstw lakieru.

W naszym zakładzie są stosowane ekologiczne lakiery, które charakteryzują się m.in. bezwonnością, co jest ważne, jeśli fronty lakierowane są montowane w pomieszczeniach o utrudnionej wentylacji lub w okolicznościach uniemożliwiających intensywne wietrzenie.

fronty lakierowane

Fronty meblowe lakierowane

Odcień lakierowanego frontu jest wybierany na podstawie wzornika ICA, RAL lub INCS. Realizujemy każdy odcień, ale należy pamiętać, że wzór frontu mdf lakierowanego widocznego na monitorze może się różnić od faktycznego koloru, z uwagi na różne ustawienia ekranu.

fronty meblowe lakierowane

Najczęściej fronty meblowe lakierowane są wykańczane w macie, połysku lub brokacie. Matowe wykończenie jest stosowane w tradycyjnych kuchniach – fronty matowe nie odbijają światła i ocieplają stylistycznie wnętrze. W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu pojawiają się fronty na wysoki połysk – stylistycznie zimne w odbiorze, ale dodające luksusu wnętrzu.

fronty lakierowane szafa

Front może być pokryty kolorem jednostronnie (wtedy druga strona jest biała) lub dwustronnie.

Fronty lakierowane frezowane

Poza wykończeniem lakieru, powierzchnia frontu może być gładka lub z wyfrezowanymi kształtami (frez na powierzchni frontu). Na dużej powierzchni gładkie fronty lakierowane tworzą efekt ściany. Aby nie zaburzyć tego efektu, montowane są fronty bezuchwytowe (uchwyty są wyfrezowane). Drugą propozycją jest montaż klasycznych uchwytów.

fronty meblowe lakierowane

Inną propozycją są fronty lakierowane frezowane. Ich forma jest zbliżona do klasycznych frontów, ale sposób wykończenia jest nowoczesny.
Pielęgnacja frontów, bez względu na wykończenie, ogranicza się do usuwania zanieczyszczeń przy pomocy bawełnianej szmatki.

W każdym pomieszczeniu fronty lakierowane znajdą swoje miejsce. Najczęściej są nabywane fronty lakierowane kuchenne, które nie tylko dodają elegancji, ale przede wszystkim kolorów. Z uwagi na różne potrzeby domowników, fronty lakierowane na wymiar pozwalają uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Zobacz naszą ofertę, lakierowane fronty do szafek: