Fronty mdf

NORDICAN

Oferujemy

Fronty MDF

front mdf

Fronty MDF to fronty najczęściej spotykane w naszych kuchniach. Są one niezwykle uniwersalne i praktyczne. Mogą być wykończone na połysk, pół-połysk bądź mat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą frontów.

Wszystkie nasze fronty wykonywane są na wymiar. Podczas produkcji zachowujemy najwyższe standardy stolarskiej sztuki. Nasze wyroby lakierujemy certyfikowanymi lakierami bezpiecznymi dla użytkowników i środowiska. Mdf którego używamy pochodzi z polskich fabryk. Używamy tylko płyt podwyższonej gęstości i twardości przeznaczonych do głębokiego frezowania.

fronty mdf białe

Jakie fronty do kuchni?

Osoby pragnące urządzić swoją kuchnię muszą przede wszystkim odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie – praktyczność, czy estetyka? Obie alternatywy niosą ze sobą zarówno wady i zalety. Oczywiście można te aspekty połączyć w całość – wystarczy zaufać profesjonalnemu architektowi wnętrz. Aby dobrze urządzić kuchnię należy wiedzieć, iż kluczową rolę odgrywają w niej dwa elementy – front oraz blaty. Warto zatem przybliżyć oba pojęcia, aby dokonać satysfakcjonującego wyboru.


Sytuacja na froncie.


Choć front w zależności od materiału i wykończenia może mieć usposobienie praktyczne, tudzież estetyczne to nie należy zapominać, iż na każdym widoczne będą odciski i ewentualne zabrudzenia. Bolesna prawda – czyszczenie i mycie nas nie ominie, choć w zależności od frontu może być mniej, lub bardziej intensywne. Jednym z najczęściej stosowanych frontów jest front lakierowany – na połysk. W kwestii estetycznej daje on poczucie głębi, zaś połyskująca powłoka przy odpowiednim oświetleniu sprawia, że wnętrze kuchni zyskuje na przestrzeni. Zasada dotycząca frontów lakierowanych w kolorystyce jest prosta – im ciemniejsza barwa, tym większe poczucie elegancji. Kolory jasne nadają wnętrzu delikatności i subtelności. Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to front jest niestety mało odporny na zarysowania i odciski, dlatego nie poleca się go osobom, które często gotują – zwłaszcza gdy mają małe dzieci. Fronty lakierowane – matowe to z kolei rozwiązanie stricte praktyczne. Najczęściej fronty lakierowane na jednolity kolor wykonane są z MDF. Brak przesadnego połysku nadaje kuchni przyjaznego usposobienia i rodzinnego ciepła. Takie fronty są również bardziej odporne na wszelkie zarysowania i plamy, co jest bardzo ważne jeśli chodzi o meble kuchenne. Warszawa – słynąca z najlepszych projektantów kuchennych wyznacza aktualne trendy w dziedzinie wystroju wnętrz. To właśnie w tym mieście spopularyzowano fronty laminowane. Laminat jest tworzywem dysplastycznym, co sprawia, że front jest odporny na wysokie temperatury i ma praktyczne zastosowanie. Jeśli chodzi o funkcje estetyczne, to fronty laminowane są częstym wyborem projektantów ze względu na możliwość doboru powierzchni – obecnie stosuje się zadrukowane grafiką powierzchnie, lub dowolne – jednolite. Skoro mowa o frontach laminowanych, to należy również wspomnieć o frontach fornirowanych. Traktuje się je jako substytut drewnianej formy. Innymi słowy są to płaty drewna naturalnego złączone z płytą meblową. Ich prezencja niczym nie ustępuje względem drewna klasycznego, a cena jest znacznie niższa.