Fronty do szafek kuchennych

Fronty do szafek kuchennych

Kuchnia w stylu skandynawskim podbija serca nie tylko Polaków, ale również wielu miłośników stylowych wnętrz inspirowanych Północą.
Jasne, przestronne wnętrza, minimalizm w dekoracjach oraz proste, białe meble, to cechy charakterystyczne dla kuchni w stylu skandynawskim.

szafki kuchenne z frontami

Fronty szafek kuchennych

Punktem wyjścia jest biały kolor – wnętrza skandynawskie muszą być rozświetlone, mimo niesprzyjającej pogody. Aby nie zgubić naturalnego światła, kuchnie skandynawskie często rezygnują z firan i zasłon.

drzwi do szafek kuchennych
Fronty szafek kuchennych w stylu skandynawskim są najczęściej białe, najczęściej z klasycznym, frezowanym obramowaniem. Istnieją również stylistyczne wariacje frontów skandynawskich. Ciekawą interpretacja skandynawskich szafek kuchennych są lamelowane fronty, które również funkcjonują pod nazwą „ażurowe fronty”.

Choć często są poszukiwane drewniane fronty w stylu skandynawskim, to wartym uwagi materiałem są fronty szafek kuchennych mdf. Nowoczesne materiały sprawdzą się w bardziej wymagających warunkach, o podwyższonej wilgotności powietrza. Nie odkształcają się, a utrzymanie ich w czystości wymaga niewielkiego nakładu pracy.

fronty kuchenne w stylu skandynawskim

Szafki kuchenne w stylu skandynawskim

Co do wykończenia: fronty mebli kuchennych w stylu skandynawskim mają montowane najczęściej klasyczne gałki lub uchwyty muszlowe. Same szafki w stylu skandynawskim stoją w klasycznym ciągu, lub zgodnie z możliwościami aranżacyjnymi wnętrza.

Fronty do szafek kuchennych
Jeśli podobają Ci się aranżacje kuchni w stylu skandynawskim, zapraszamy do zapoznania się z ofertą frontów kuchennych, dzięki którym odmienisz swoją kuchnię niewielkim nakładem pracy.

Zobacz: