Fronty do szaf fornirowane

Szafa, z uwagi na duże drzwi, jest stylistycznie kłopotliwa. W przeciwieństwie do komody, której fronty są urozmaicane szufladami, witrynami, półkami, fronty do szaf najczęściej stanowią gładką płaszczyznę. Dodatkową trudność stanowią gabaryty: fronty do szaf do sypialni czy przedpokoju są po prostu widoczne. Dlatego duże fronty do mebli powinny być dopracowane stylem, a nie tylko poprzestawać na udawaniu ściany.

fronty-do-szafy-fornirowane

Na szczęście, wzory frontów fornirowanych pozwalają stworzyć z szafy prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Dzięki szerokiej gamie wzorów, czerpiących z występujących w Polsce oraz egzotycznych gatunków drzew, możemy zamienić fronty do szaf w nowoczesny, stylizowany lub tradycyjny mebel.

fornirowane fronty do szafyciemny front fornirowany do szafy tradycyjne-fronty-do-szafy

Fronty fornirowane do szafy przesuwnej

Nowoczesne fronty fornirowane  są montowane do każdego rodzaju szafy. To, co je różni, to sposób montażu oraz wzór forniru. Jeśli planujemy kupić fronty do szaf przesuwnych, które często są montowane na całej długości ściany, możemy zastosować jednolity fornir. Oryginalnym rozwiązaniem jest wybór dwóch-trzech rodzajów fornirów, które podzielą fronty do szaf przesuwnych na kilka stref.

W przeciwieństwie do frontów szaf przesuwnych, fronty do szaf otwieranych mają dodatkowy element dekoracyjny w formie uchwytów. To one są akcentem stylu mebla – dlatego nie musimy koniecznie dbać o to, aby wzór frontów fornirowanych był spójny kolorystycznie z uchwytami.
Dobrym wyborem są również fornirowane fronty szaf do zabudowy. Mniejsza przestrzeń zachęca do eksperymentów związanych z egzotycznymi wzorami fornirów.

drzwi-do-szafy-fornirowane

Umiejętnie dobrane fronty fornirowane do szaf pomogą optycznie poszerzyć lub podwyższyć pomieszczenie, a ich wybarwienie rozjaśnić wokół nich przestrzeń.

Warto rozważyć fornirowane fronty do szaf. Obecnie materiały są nowoczesne, o wysokiej jakości i trwałości. Jako producent frontów meblowych mieliśmy okazję przekonać się, że fronty mdf sprawdzają się w wielu warunkach. I choć wiele osób ma sentyment do frontów drewnianych, ich jakość po latach użytkowania ma wiele do życzenia. Pod względem trwałości, wzornictwa, zastosowanych materiałów wykończeniowych, fronty mdf fornirowane wygrywają.

Zobacz: